Za nejkrásnější vyhlídkou

Při návštěvě města je nejzajímavější místo na vrchu Gothard s galerií plastik, přírodní galerií, obeliskem, hřbitovním portálem a jinými kamenickými skvosty. 

Na hřebeni Hořického Chlumu stojí dominanta, Masarykova věž samostatnosti, z které je krásný výhled do města.

Přírodní galerie na vrchu Gothard 

Dachovy

Pro letní odpočinek není nad přírodní koupaliště Dachava.

Hotel Královský Dvůr se nachází v centru města Hořice v Podkrkonoší, které proslulo díky sochařskému umění jako "Město kamenné krásy". 

Okolí nabízí nepřeberné možnosti výletů do nedalekých lokalit jako např. : Český ráj, Safari ve Dvoře Králové, Kuks, Krkonoše, atd. 

1,5 Km od hotelu leží známé přírodní koupaliště Dachovy, kde je možné se zchladit za teplých letních dní. 

Koupání s dalšími aktivitami nabízí 3km vzdálená obec Milovice.

 

Výlety

Jsi motocyklový fanda

Každý rok se na jaře v Hořicích pořádají závody 300 Zatáček Gustava Havla a ke konci prázdnin Česká TT a mistrovství evropy přírodních okruhů IRRC.

www.amkhorice.cz

Motocyklové závody to je naše víc, jak pětapadesátiletá chlouba.

Jsi rockový fanda

Jedinečná příležitost a ,,konfrontace" hudby dvou generací. Na své si přijde celá střední generace, která na hudbě zlaté éry, s kořeny poctivé muziky, doslova vyrostla. A to právě v přímé konfrontaci s odhodlaným, energickým a nastupujícím mládím.

Součástí programu bude opět ,,kuličková soutěž" o divácky nejúspěšnější kapelu. Ta pak získá diváckou cenu, originální sošku se symbolem festivalu. A rovněž nebudou chybět autogramiády a doprovodný program, s řadou dalších diváckých soutěží o hodnotné ceny.

Kultovní místo, u Masarykovy věže samostatnosti s výhledem na celé Podkrkonoší, a jeho blízké okolí poskytuje veškeré sociální a dopravní zázemí, občerstvení, stánkový prodej a další služby. K plné spokojenosti všech účastníků.

Co ale nejvíce utkví v paměti návštěvníků? Atmosféru celé akce vystihují nejlépe slova Kateřiny Markové a Lady Rybínové, které v loňském roce přijely do Hořic z Prahy. ,,Letos jsme objely snad všechny festivaly, které šlo zvládnout. Je tu příjemné prostředí, znamenitá organizace a osobitý program. Tak skvělou atmosféru jako u vás v Hořicích jsme jinde nezažily. Rádi bychom se k vám vrátily."

The Legends Fest to zkrátka není vzpomínání na minulost zlatých let. The Legends Rock Fest je místo, kde zlatá léta ožily a žijí současností, ve světle současných hvězd!

Jsi fanda Reggae

Navštiv festival, který atmosférou, v místním bývalém pískovcovém lomu, nemá obdoby.